Co to jest marihuana uzdrawiająca – wszystko co musisz wiedzieć

Maryśka uzdrawiająca odnosi się do użytkowania rośliny marihuany bądź jej aktywnych składników, takich jak kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC), do celów lekarskich. Jest wykorzystywany od tysięcy lat w leczeniu przeróżnych schorzeń, a w ostatnich latkach zyskał uznanie jako legalna kuracja medyczna.

W tym tekście omówimy historię leczniczej marychy, sposób jej działania, jej zalety i skutki uboczne i aktualne przepisy oraz regulacje dotyczące jej stosowania. Aplikacja marihuany do zamiarów uzdrawiających sięga antycznych cywilizacji, takich jak Chińczycy i Egipcjanie, którzy używali jej do leczenia bólu, stanów zapalnych oraz innych choróbsk. W XIX oraz XX wieku marihuana była w szerokim zakresie stosowana w świecie zachodnim jako środek leczniczy, jednakowoż jej użycie spadło wraz z pojawieniem się używek sztucznych.

Jednak w ostatnich dziesięcioleciach odrodziło się ciekawość marihuaną leczniczą, a badania wykazały, iż może ona być wydajna w wypadku wielu schorzeń – feminizowane nasiona konopi. Marihuana lecznicza działa przez interakcję z systemem endokannabinoidowym organizmu, który odgrywa funkcję w rozporządzeń wielu toków fizjologicznych, w tym bólu, humoru i apetytu. THC, główny psychoaktywny składnik marihuany, wiąże się z receptorami kannabinoidowymi w mózgu, prowadząc do przyzwoicie znanych efektów łagodzenia bólu, zwiększonego apetytu i ogólnego poczucia relaksu.

Niemniej jednak CBD nie wywołuje tych wyników psychoaktywnych i uważa się, że ma etap pożytków terapeutycznych, w tym zmniejszanie lęku oraz stanów zapalnych oraz łagodzenie bólu. Pożytków z marihuany zdrowotnej są liczne oraz zróżnicowane, lecz co poniektóre z najczęstszych obejmują wyciszenie bólu, zmniejszanie stanu zapalnego, monitorowanie napadów padaczkowych i zmniejszanie lęku oraz depresji. Wykazano także, że ma atrybutów przeciwnowotworowe i jest skuteczny w leczeniu objawów takich stanów, jak stwardnienie rozsiane, choroba Leśniowskiego-Crohna oraz jaskra. Na domiar tego marihuana medyczna nie uzależnia oraz ma skromniej efektów ubocznych niż dużo lekarstw na receptę.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 13 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać