Czemu po prysznicu może swędzieć skóra

Wyjście z wanny czy spod prysznica dla niejednej osoby będzie dość stresującą rzeczą. Przede wszystkim dlatego, że po umyciu się mocno je swędzi skóra. Jak można zauważyć, przypadłość ta dość często występuje, i może mieć wiele powodów, zarówno dermatologicznych czy alergicznych, jak w części przypadków nawet nowotworowych. Dlatego też z pewnością nie można sobie tego lekceważyć, szczególnie jeśli to występuje od jakiegoś czasu, a równocześnie stosowane preparaty i środku nie pomagają. Czasami konieczne będzie wybranie się do jakiegoś lekarza, który zaleci niezbędne badania, i na ich podstawie spróbuje znaleźć przyczynę. Często na swędzenie skarżą się osoby, jakie posiadają suchą skórę. Jeśli chodzi o nich woda podczas kąpieli rzeczywiście zmoczy wszystko, lecz później, jak już wyschnie wszystko, to problem powróci.

Niezwykle przydatne w takim przypadku będzie stosowanie dobrych płynów do kąpieli, które w swoim składzie zawierają nawilżające substancje. Analogiczny efekt będzie w sytuacji, kiedy woda będzie zbyt chlorowana lub za twarda, wówczas także może się pojawić mało przyjemne swędzenie. Unikać też należy zbyt wysokiej temperatury podczas kąpania się, ponieważ przyczynia się ona do wysuszania, a równocześnie pobudza działanie łojowych gruczołów. Co interesujące, swędzenie spowodować też może nadmierne dbanie o higienę. Jeśli ktoś myje się często, dodatkowo używając do tego rękawicy lub gąbki, to może to spowodować mało przyjemne podrażnienie naskórka i powstanie wysypki czy zaczerwienienia.

Dość częstym przyczyną problemów ze swędzeniem są najróżniejsze alergie na używane preparaty i środki. Jeżeli zauważy się coś takiego, to należy przestać używać podrażniających produktów, a w ich miejsce użyć jakiś nie uczulających i delikatnych. Tematu swędzenia nie należy sobie lekceważyć, ponieważ niekiedy może to być też skutkiem niewydolności nerek, zapalenia wątroby czy nowotworów. A jeśli ktoś się będzie chciał czegoś więcej dowiedzieć na ten temat, to może zaglądnąć na internetową stronę poradnikkosmetyczny.pl.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać