Hostingi stron internetowych – jakie są ich często wybierane rodzaje

Współczesny świat korzysta powszechnie z ogromnych możliwości internetu, a jednym z najistotniejszych jego elementów są różne strony i serwisy. Lecz dużo osób nie ma nawet świadomości, jakie rzeczy się dzieją po kliknięciu w link, i jak to w rzeczywistości wszystko działa. Żeby dana strona mogła zostać wyświetlona przez przeglądarkę, to musi być umieszczona fizycznie na jakimś hostingu. W zależności od budowy są to same zdjęcia i pliki, ale często też wykorzystywane są różnego rodzaju bazy danych. Takie hostingi podłączone są do sieci oraz dysponują specjalnym oprogramowaniem, jakie generuje odpowiedzi na to, co chcą użytkownicy.

Obecnie najczęściej spotyka się trzy rodzaje hostingów stron, a ich wybór jest uzależniony od paru czynników. Jeśli dana strona nie będzie generować bardzo dużego transferu ani też mocno obciążać maszyny, to bez problemów starszy jakiś hosting współdzielony. Jego dużymi zaletami są stosunkowo niskie ceny a także to, że w zasadzie nie trzeba nic przy nim robić. W dobrych firmach za taką usługę zapłaci się maksymalnie kilkanaście złotych za miesiąc, a jeszcze bardziej będzie się opłacać roczna opcja.

Dbaniem o stabilne działanie zajmują się doświadczeni specjaliści, dzięki czemu nie trzeba się znać na obsłudze systemów operacyjnych czy aktualizacjach oprogramowania. Jeśli ktoś potrzebował będzie większej mocy obliczeniowej, to być może dobry dla niego będzie hosting VPS serwer. W tym rozwiązaniu klienci dostają wydzielone zasoby procesora i pamięci, lecz na jednym fizycznym urządzeniu tego typu kont może być kilka. Ta opcja daje dość dużą elastyczność, ponieważ jeśli pojawi się konieczność powiększenia parametrów, to bez żadnego problemu da się to zrobić. Najdroższym, lecz również dającym największe możliwości typem hostingu jest dedykowany, gdy jest do dyspozycji cały komputer. Sporo firm poza uniwersalnymi rozwiązaniami oferuje także konta dedykowane pod konkretne zastosowania. Niezwykle popularny jest na przykład hosting WordPress Woocommerce, dedykowany właścicielom blogów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać