O czym należy pamiętać wybierając szafę rack

Wybór szafy rack, w jakiej umieszczone zostaną różne serwery i reszta sprzętu sieciowego tylko w pierwszym momencie może się wydawać prostym zadaniem. Aby faktycznie zamówiona szafa mogła spełnić swoje zadanie, a co najważniejsze zapewniła odpowiednie bezpieczeństwo, to trzeba na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Jeżeli się tego nie zrobi, to może się okazać, że za jakiś czas będzie potrzebna wymiana. A to nie tylko narazi na niepotrzebne koszty, ale też i niemałą ilość pracy podczas przenosin. Po pierwsze niezwykle istotną kwestią będzie dobranie w odpowiedni sposób rozmiaru. Generalnie zasada jest taka, że do pełnej wysokości włożonego do środka sprzętu należy dołożyć 25 do 35 procent. To zagwarantuje odpowiednią ilość miejsca na kable i przewody, ale również i trochę zapasu, gdyby za jakiś czas coś byłoby do dołożenia.

Jeżeli jednak istnieje szansa, że różnych urządzeń w szafie pojawić się kiedyś może więcej, to lepiej już na początku o tym pomyśleć. Sporo osób patrząc jedynie na wysokość, nie szczególnie zwraca uwagę na to, jaka jest głębokość. A to wbrew pozorom również ma znaczenie, bowiem nie tylko trzeba zapewnić odpowiednio dużo miejsca na kable i przewody, jak również na cyrkulację powietrza. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są panele z możliwością zdejmowania, dzięki czemu nie trzeba demontować sprzętu, żeby zrobić coś z tyłu. Ważną decyzją będzie jeszcze ustalenie, czy szafa rackowa ma być stojąca czy wisząca. Ten pierwszy rodzaj przeważnie jest znacznie większy, niejednokrotnie ma również kółka umożliwiające bezproblemowe przesuwanie.

W mniejszych biurach, a także na korytarzach, lepiej się sprawdzą wiszące szafy, które mają przeważnie mniejsze gabaryty. Przy zakupie istotne też będzie wybranie niezbędnego wyposażenia. Jeżeli szafa ma stanąć z miejscu, w jakim pojawiają się postronne osoby, to koniecznie wyposażona być powinna w zamek chroniący znajdujący się środku sprzęt. Bardzo także się przydają zdejmowane boczne panele. Ich koszt nie jest duży, dlatego warto o tym pomyśleć, bo z pewnością ułatwią pracę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać