Jak można zadbać o skrzynię biegów czy silnik przy pomocy środków do regeneracji

Urządzenia mechaniczne mające w sobie ruchome elementy będą się w jakimś stopniu zużywać w czasie pracy. Będzie to dotyczyło zarówno silników spalinowych, jak również skrzyń biegów, przekładni, mostów i pozostałych urządzeń. Takie zużywanie jest spowodowane głównie tarciem, które występuje między elementami, które się poruszają między sobą. Rzecz jasna chcąc to zjawisko ograniczyć wykorzystuje się rozmaite smary i oleje, ale i tak długoterminowo mogą one nie pomóc. Dlatego też w sprzedaży zaczęły się pojawiać różnego rodzaju preparaty do regeneracji, które mogą proces zużycia mocno spowolnić.

Takie preparaty na powierzchni pracujących elementów tworzą cienką, ale wytrzymałą powlokę, jaka jest naprawdę przydatna. Przede wszystkim zmniejsza ona znacznie tarcie, i przez to też potrzebne do pokonania opory. A to będzie oznaczało, że aby napędzić taki mechanizm potrzebna będzie mniejsza ilość energii, a dzięki temu i mniejszy koszt. W praktyce takie oszczędności sięgać mogą nawet do kilkunastu procent, tak więc wcale tak mało to nie jest, dlatego warto chociażby ten aspekt wziąć pod uwagę.

Następna istotna sprawa to wytrzymałość. Ceramiczna powłoka, która się tworzy w czasie używania preparatów do regeneracji, jest bardzo cienka lecz twarda. Przez to zapewnia z jednej strony znacznie lepszy poślizg, a z drugiej ogranicza zużywanie się elementów. Dotyczy to zarówno urządzeń nowych, jak też po dłuższym czasie eksploatacji, w ich przypadku także takie środki mogą być stosowane. A tymi sprzętami na przykład mogą być silniki samochodowe, instalowane i w osobowych pojazdach, i w dużych ciężarówkach czy ciągnikach. Skrzynie biegów, przekładnie czy mosty to kolejne możliwe zastosowanie, dzięki czemu zmniejszą się wibracje i głośność, a zwiększy wytrzymałość całego mechanizmu.

Osoby szukające więcej informacji w tym temacie skorzystać mogą na przykład z internetu, wystarczy że w oknie wyszukiwarki podadzą hasło strefy czystego transportu i przejrzą otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać