Smar w silniku – oleje i ceramizery

Niektóre łatwe projekty opierają się na tym, iż podzespoły poruszają się z znaczącą prędkością aby ochlapać i nasmarować przestrzenie między pierścieniami tłoka oraz przestrzeni wewnętrznej cylindrów. Tu niemniej jednak, nowoczesne projekty uwzględniają kanały przechodzące przez pręty, jakie przewożą olej silnikowy z korbowodów do połączenia pomiędzy prętem i tłokiem, smarując przestrzenie styku pomiędzy pierścieniami tłoka oraz przestrzeniami wewnętrznymi cylindrów. Powłoka oleju służy też jako uszczelnienie między pierścieniami tłoka i ściankami cylindra, aby oddzielić komorę spalania w głowicy cylindra od obudowy. W taki sposób są smarowane co poniektóre dzisiejsze silniki. Trzeba nie zapominać o tym, iż jeśli wlejemy niewłaściwy olej silnikowy, ma prawo doprowadzić to do poważnej awarii silnika. Będzie to nas kosztowało sporo pieniędzy, bo wydatki naprawy są dość wysokie.

Dlatego należałoby jest dostosować dobry olej oraz najprzyzwoiciej zaleca się zakupić olej silnikowy właściwej i słynnej marki na rynku. Nie oszczędzajmy! Kiedy chodzi o wymianę oleju silnikowego, wiele osób zastanawia się, jaki typ oleju ma zakupić. Kiedy tak właściwie dochodzą do lady w punkcie sprzedaży, zadają to pytanie sprzedawcy, a sprzedawca odpowiada często: Ile lat ma pana samochód? Kilka minut w następnej kolejności odsyłają nas z olejem, który zdaje się być właściwy dla stworzonego przez nas samochodu. Jednakże czy na pewno? Na wlewce nieraz widnieje napis jaki olej silnikowy możemy wlać do zbiornika – tu rekomendujemy również czy warto stosować płukanke do silnika. Przypuśćmy, iż jest to 5W-30. Gdy dolejemy oleju silnikowego 20W-50, zmniejszamy okres użytkowania naszego silnika.

Warto jest wobec tego posiadać w domu instrukcję obsługi do naszego samochodu. Nie możemy ufać stworzonym przez nas kolegom czy też innym postaciom, które być może nie mają zdrowego rozsądku. Nie czytają, nie uczą się, a myślą że wiedzą wszystko. Poprawniej wykorzystywać się do zaleceń producenta aniżeli eksperymentować. Na rynku istnieje dużo marek olejów, rozmaitych marek i o przeróżnych cenach. Nam chodzi zwłaszcza o wybranie takiego oleju, aby miał godziwą lepkość. Czym więcej stopni będzie miał olej, jego lepkość będzie większa, innymi słowy będzie gęstszy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać