Jakie opcje mają posiadacze domów jeśli chodzi o monitoring

W Polsce w każdym roku dochodzi do wielu tysięcy włamań. W praktyce żaden dom czy mieszkanie nie są bezpieczne, bo złodzieje niejednokrotnie działają bez żadnego schematu. Zaś ci bardziej zorganizowani wcześniej długo obserwują mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i zaczynają działać w odpowiedniej chwili.

Z tego też powodu jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze rzeczy lub zwyczajnie obawia się włamania, to pomyśleć może o odpowiedniej ochronie swojego dobytku. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić zaawansowane urządzenie, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie dokładnie widzieć, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo praktyczną i wygodną możliwością. Właściciele domów coraz częściej montują takie zestawy w miejsce normalnych domofonów, a najnowsze wersje sterowane nawet być mogą przy pomocy smartfonów.

Następnym istotnym elementem zabezpieczeń powinien być monitoring. Każda kamera IP Hikvision, która będzie wchodzić w jego skład dysponować musi odpowiednimi parametrami. Po pierwsze chodzi tu o jakość rejestrowanego obrazu. Powinien on mieć na tyle dużą ostrość, żeby w razie konieczności dało się rozpoznać twarze włamywaczy. Najmniejsza robocza rozdzielność takich kamer to HD, lecz lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało z dużo większym pakietem danych do nagrywania, z tego też powodu należy też zadbać o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten dysponować powinien odpowiednią pojemnością dysków, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie nagrania z ustalonego okresu czasu.

Kamery monitoringu muszą też dobrze rejestrować obraz po ciemku, dlatego dobrą opcją są modele wyposażone w diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacznie polepsza ostrość obrazu. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, aby ich obudowy odporne były na działanie warunków atmosferycznych. Jeżeli ktoś będzie kupował wszystkie te elementy w jednym miejscu, to w takim zamówieniu może się też znaleźć grzejnik konwektorowy f125 500W.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 15 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać