Jakie plusy i minusy posiadają przyczepy kempingowe

Ostatnie lata znacznie zmieniły sposób odpoczynku wielu osób. W miejsce wycieczek i wyjazdów zorganizowanych osoby takie wolą jednak dużo większą swobodę i elastyczność, jadąc w podróż przyczepą kempingową albo kamperem. O ile w przypadku kamperów sporym ograniczeniem będzie ich cena, to przy przyczepach sytuacja wygląda trochę inaczej. Za całkiem nowego kampera zapłacić trzeba przynajmniej kilkaset tysięcy złotych, używane będą tańsze ale z kolei w takim przypadku liczyć się trzeba z kosztami ewentualnych napraw. Całkowicie odmiennie będzie wyglądać sytuacja jeżeli chodzi o przyczepy kempingowe, ceny ich zakupu są dużo niższe, a jeżeli by była konieczność remontu używanej, to również znacznie mniej trzeba będzie za to zapłacić.

Kolejną istotną zaletą, którą posiadają takie przyczepy, jest znacznie większa elastyczność w podróży. Oczywiście jest wiadome, że do holowania ich należy mieć pojazd dysponujący dużą mocą, ponieważ te pojazdy swoją wagę mają. Ale prędkości dopuszczalne na drogach są podobne, a jednak podróż z naczepą jest wygodniejsza, jeśli chciałoby się jeszcze pozwiedzać najbliższą okolicę. Taka przyczepa kempingowa nowa może bowiem pozostać na biwaku czy parkingu, a odczepionym autem da się robić krótsze i dłuższe wycieczki. Kamper już takiej elastyczności nie ma, a ze względu na swoje gabaryty i ograniczenia nie do każdego miejsca można nim dojechać. Jeżeli ktoś będzie się martwił o komfort i wygodę, to obecnie nie ma ku temu dużych podstaw.

Rzecz jasna pośród modeli używanych można też znaleźć leciwe sprzed kilkudziesięciu lat, lecz jest też wiele naprawdę nowoczesnych wersji. W części egzemplarzy można nawet spotkać telewizor, klimatyzację czy tapicerkę ze skóry, przez co podróż będzie przebiegać w dużej wygodzie. Jeśli jednak ktoś planuje zakupić tego typu przyczepę, to pamiętać powinien o kilku ważnych rzeczach. W ostatnich czasach sprzedaż przyczep kempingowych zwiększyła się mocno, z tego też powodu trzeba się będzie liczyć z koniecznością czekania na odbiór nawet paru miesięcy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 2 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać