Najważniejsze parametry techniczne podłogowych paneli

Podłogowe panele cieszą się bardzo dużą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów. Trwałe i solidne, oferowane w szerokim wyborze kolorów i wzorów, ale też bardzo funkcjonalne – to tylko niektóre z ich wielu zalet. Bez żadnego problemu wytrzymają długie lata codziennej eksploatacji, jednak pod warunkiem że się je najpierw dobrze wybierze a potem ułoży. Z tego też powodu kupując panele Kalisz trzeba na parę tematów zwrócić uwagę, aby potem takiego zakupu nie żałować. Przede wszystkim rozpocząć należy od wybrania grubości.

Cieńsze panele podłogowe Ostrów Wielkopolski będą co prawda tańsze, ale też i mniej stabilne i odporne na uszkodzenia. Najmniejsza ich grubość wynosić powinna 8 mm, lecz jeśli będą takie możliwości, to lepiej jednak postawić na grubsze. Kolejną istotną sprawą jest podawana klasa ścieralności. Będzie ona oznaczała odporność warstwy na górze na codzienne użytkowanie. W mało eksploatowanych pomieszczeniach można postawić na panele w klasie AC3, ale jeśli podłoga będzie intensywniej użytkowana, to AC4 albo AC5 to konieczność.

W związku z tym że panele Ostrzeszów są dostępne w dużej ilości kolorów i wzorów, to wybór odpowiedniego niejednokrotnie stanowić będzie duże wyzwanie. Lecz to zależeć już będzie od osobistych preferencji właściciela domu, i sam będzie musiał on zdecydować o tym, co zakupi. Jeszcze do niedawna królowały przede wszystkim imitacje naturalnego drewna, lecz w ostatnich czasach zaczyna się to zmieniać. W sklepach dostępne są bowiem panele wyglądające jak kafelki, ale też w bardziej nietypowych, oryginalnych wzorach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 9 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać