Usługi przewozowe prywatne – ogół, co musisz wiedzieć

Już od czasów reformy edukacji na polskich drogach można zauważyć charakterystyczne szkolne autobusy. Rzecz jasna są to proste autokary, niemniej jednak w założeniu miały być pomalowane na żółty czy też pomarańczowy kolor. Miało to sprawić, że będą one łatwo zauważalne przez innych uczestników ruchu drogowego. Te tak zwane gimbusy miały dowozić dzieci do szkół. Miały odszukać zastosowanie szczególnie w rejonach, gdzie dotarcie do szkoły, głównie tej gimnazjalnej, jest dla uczniów zawiłe. I rzeczywiście już od wielu lat w rejonach na wsi gimbusy wciąż codziennie rano wyruszają w swoją trasę.

Nie zawsze są to autokary specjalne, niekiedy usługi dowozu uczniów do szkół proponują różnorodnego rodzaju firmy transportowe, jakie oferują również przewóz osób na trasach międzykrajowych, czy współpracują z różnymi instytucjami i biurami podróży – przewozy do Belgii. Oczywiście we wszystkich tych przypadkach zasady świadczenia usług transportowych są dokumentnie takie same. Są one wskazane przez obowiązujące w naszym państwie przepisy, które jasno mówią na przykład o tym, jak długo jakiegokolwiek dnia może pracować prowadzący.

Dlatego tak istotne, w przypadku dużej trasy, jest dobre jej zaplanowanie i wskutek tego tak nierzadko turystów do Włoch czy Francji wiezie kilku kierowców. W momencie, gdy usługa polega na zawożeniu dzieci do szkoły oraz odwożeniu ich z powrotem, kierujący na ogół w czasie, gdy uczniowie są na lekcjach, wypełnia inne zadania. Tu jednak też należy nie zapominać o przestrzeganiu zasad dotyczących jego czasu pracy i tym bardziej wypada prawidłowo rozplanować jego zadania.

Mówiąc o przewożących, którzy na co dzień współdziałają ze szkołami, nie wolno też zapomnieć o tych, którzy nie obsługują wspomnianych wcześniej gimbusów, lecz którzy podejmują pracę ze szkołami niepublicznymi, jakie w ramach swojej oferty proponują zawarty w czesnym transport i dowóz uczniów oraz o tych, którzy dowożą dzieci niepełnosprawne do szkół. W tym ostatnim przypadku autokary bądź też busy, bo takim łatwiej jest dotrzeć bezpośrednio pod dom ucznia, powinny być przystosowane do przewozu postaci na wózkach inwalidzkich.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 8 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać