Z jakiego powodu felgi stanowią ważny element tuningu samochodów

Jeśli komuś nie będą się podobać parametry czy wygląd posiadanego samochodu, to pokusić się może o jego tuning. A rozmaite możliwości w tym zakresie są bardzo duże, gdyż poprzestać można wyłącznie na kwestii wizualnej, a znacznie też można polepszyć osiągi silnika.

Tego typu zmiany będą się jednak wiązać z wysokimi kosztami, z tego też powodu wielu kierowców jednak zostaje na tuningu optycznym. A tu ogromną popularnością chociażby się cieszą felgi JR Wheels. Producent ten jest jednym z najbardziej cenionych w środowisku tunerów, a jego oferta potrafi zadowolić nawet najbardziej wybrednych kupujących. Ale na rynku producentów felg działa wielu innych, co jest oczywiście z pożytkiem dla kupujących, którzy mają duży wybór.

Chociaż niekiedy wybór ten będzie dużym wyzwaniem, bo ciężko się zdecydować na najlepsze rozwiązanie. Sportowe felgi concaver zmieniają bowiem bardzo ogólny wygląd pojazdu. Przeważnie ich średnica jest nieco większa, co wraz oponami o niskim profilu zapewnia drapieżny wygląd. Dodatkowo spora ilość właścicieli aut decyduje się także na założenie nieco szerszych wersji, co również dla wyglądu ma znaczenie. Pamiętać przy tym trzeba, żeby z tą szerokością nie przesadzić. Jeżeli się założy superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to będą one wystawały poza obrys samochodu. A coś takiego nie jest dopuszczalne przez przepisy, dlatego trzeba uważać przy modyfikacjach.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko problemów na stacji diagnostycznej czy z policją. kupując felgi trzeba się dobrze zastanowić, jakie najbardziej będą pasowały do danego modelu samochodu. Nie wszystkie bowiem kształty spasują do wszystkich samochodów, i mimo wydania wielu pieniędzy efekt będzie zupełnie inny niż planowany. Tak naprawdę przy tuningu wizualnym liczą się najdrobniejsze szczegóły, które ostatecznie złożą się na idealny wygląd. Przy wielu markach duże znaczenie mają również wieloletnie trendy – po prostu do nich nie wypada zakładać pewnych rzeczy, bo to nie będzie zbyt dobrze dostrzegane w środowisku tunerów.

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać