Co może zaoferować nowoczesna stomatologia

Większość z nas wie bardzo dobrze o tym, jak odpowiednio dbać o swoje zęby. Unikanie słodyczy, szczotkowanie dwa razy dziennie czy też regularne przeglądy u dentysty to przecież tanie i proste rzeczy, a mimo wszystko i tak cały czas dentyści mają mnóstwo zajęcia. Jeśli do zaplombowania będą nieduże ubytki, to raczej nie będzie przy tym nic bolało, a dodatkowo nie będzie to bardzo kosztowne. Dlatego też tak podkreślana jest przez dentystów rola regularnych przeglądów, w czasie których stomatolog Radzymin sprawdzi dokładnie wszystkie zęby, i jeżeli coś znajdzie to zaproponuje leczenie. Zaleca się, aby taki przegląd robić raz w roku, wtedy ewentualne ubytki nie będą miały możliwości zbytniego powiększenia się. Lecz jeżeli ktoś tego nie dopilnuje i zacznie się pojawiać ból, to wtedy sytuacja staje się bardziej poważna.

Zapewne podjęta zostanie wtedy próba wyleczenia takiego zęba, i w wielu przypadkach może się to udać. Ale jeżeli jednak dojdzie do obumarcia nerwów, to wtedy konieczne będzie leczenie kanałowe. Nowoczesna stomatologia Radzymin obecnie daje całkiem sporo możliwości w tym zakresie, głównie dlatego że dentyści dostali do dyspozycji zaawansowane mikroskopy. Przy pomocy tych urządzeń można obecnie leczyć zęby, jakie przed kilkunastu laty jeszcze były do usunięcia. Oczywiście wiązać się to będzie z dość wysokimi wydatkami, gdyż za leczenie jednego kanału trzeba zapłacić przynajmniej kilkaset złotych, lecz utrzymanie swojego zęba z pewnością warte będzie wydania takiej kwoty.

Niekiedy po takim leczeniu może jednak zostać jedynie sam korzeń, do jakiego można włożyć specjalny sztyft i osadza się na nim potem koronę. Są jednak przypadki, że nawet mimo zastosowania zaawansowanego sprzętu i doświadczenia stomatologa zęba nie uda się uratować. Szczęśliwie w takich przypadkach także jest kilka możliwości na to, aby nie mieć pustej dziury w dziąśle. Protetyk Radzymin może na przykład zaproponować wykonanie mostu albo korony, przymocowanej na sztyfcie. Sporo droższym, lecz bardzo skutecznym rozwiązaniem są również implanty, jakie mają formę wkręcanych w kości szczęki tytanowych kołków.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać