Jak dobrać klimatyzator do niedużego mieszkania

Upały w lecie doskwierają coraz bardziej mieszkańcom miast i miasteczek. W lipcu i sierpniu temperatura w dzień niejednokrotnie przekracza przez dłuższy czas 30 stopni, przez co każdy szuka jakiegoś chłodu. Największe problemy mają z tym osoby mieszkające w blokach, zwłaszcza od południa. W ostatnich czasach jednak coraz częściej decydują się oni na zamontowanie klimatyzacji, choć nie za każdym razem jest to prosta sprawa. Ze względu na to, że bloki są zarządzane przez spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, to nie zawsze uzyska się zgodę na montaż takiej instalacji. Jednak nawet wtedy są opcje na znalezienie wyjścia z tego typu, instalując na przykład klimatyzator z funkcją grzania na podłodze balkonu.

Wówczas zgody wiążące się z przykręcaniem zewnętrznej jednostki na ścianie nie są potrzebne, ale trzeba wtedy zadbać o regularne pozbywanie się skroplonej wody. Tak więc klimatyzacja do mieszkania 40m2 jest dobrym rozwiązaniem do montażu w wielorodzinnych budynkach, w szczególności że na naszym rynku jest dostępnych dużo urządzeń nadających się do tego celu. Różnią się one zakresem funkcjonalności, parametrami oraz rzecz jasna ceną montażu, dlatego też należy dobrać odpowiednio wszystkie elementy. Przede wszystkim istotna jest moc, jaka zależy głównie od powierzchni wnętrza. Jeśli ona nie przekroczy 40 m2, to bez problemów wystarczy zestaw o mocy 3.5 KW, przy większych mieszkaniach potrzebne będą trochę mocniejsze urządzenia.

Warto również zwrócić swoją uwagę na dodatkowe funkcje, które zwiększają wygodę użytkowania klimatyzacji, lecz wpływają również na końcową cenę. Podstawowy zestaw można już kupić za mniej więcej trzy tysiące, do tego trzeba doliczyć jeszcze instalację. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie wszystkiego w zimie, wówczas liczyć można na rabaty i szybki termin realizacji. Jeżeli ktoś się nie zna na tym, to raczej samemu będzie mu trudno zrobić takie prace, tak więc trzeba będzie wynająć do tego specjalistyczną firmę, na przykład taką jak cold-man.pl, która w razie konieczności również doradzi w wybraniu najodpowiedniejszego rozwiązania.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać