Jakie są podstawowe rodzaje paneli na podłogi

Jednym z najchętniej kupowanych aktualnie materiałów na podłogi są rozmaite panele. Mają one szereg istotnych zalet, przez co cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze można je faktycznie niedrogo zakupić, szczególnie jeśli się trafi na atrakcyjne promocje czy wyprzedaże. Rzecz jasna w sprzedaży będą też wersje droższe i znacznie lepsze jakościowo, lecz dzięki takiej różnorodności każdy znaleźć będzie mógł coś co mu spasuje. Dość prosto również się je kładzie, ponieważ obecnie one posiadają zamki na tak zwany klik. Dzięki temu nawet osoby, które nie posiadają dużego doświadczenia, powinny poradzić sobie z ich montażem.

Jeżeli dołoży się do tego duże zróżnicowanie wzorów i kolorów, to jest łatwe do zrozumienia, dlaczego panele korner floor obecnie panują w rankingach sprzedaży. Najchętniej póki co są wybierane laminowane wersje, których też jest największa ilość. Są one wykonane z drewnianych płyt typu HDF lub MDH, a u góry posiadają twardą warstwę z nałożonym wzorem. To właśnie ten rodzaj paneli najmniej kosztuje, jednak ma sporo istotnych zalet. Takie panele mają dużą odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza jeśli są w wyższej klasie ścieralności. Stosować je dodatkowo można przy podłogowym ogrzewaniu, ale nie są odporne na działanie wody i wilgoci.

Dlatego też niekoniecznie się nadają do pomieszczeń typu łazienki czy kuchnie, gdzie z obecnością wody jednak należy się liczyć. W przypadku tych pomieszczeń dużo lepiej się sprawdzają panele wykonane z winylu, któremu nie tylko nie woda w żadnym wypadku nie zaszkodzi, ale też się je bardzo łatwo myje i czyści. Jednak są one póki co oferowane w znacznie mniejszej liczbie wzorów i kolorów, a oprócz tego kosztują więcej niż tradycyjne. Kupując panele od razu warto dobrać pozostałe akcesoria, na przykład takie jak listwy przypodłogowe. Tu możliwości jest wiele, listwa venezia korner może być dopasowana pod względem kolorystycznym, lub mocno kontrastować swoją barwą z panelami na podłodze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 4 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać