Jakie zalety posiadają bentonitowe maty

Odpowiednia ochrona przed wodą i wilgocią ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej trwałości różnego rodzaju obiektów przemysłowych i budynków. Pozwolenie na to, aby wilgoć dostała się do środka to ryzyko nie tylko uszkodzenia konstrukcji i zwiększenia korozji, lecz również i różnego rodzaju kłopoty związane z niszczeniem wyposażenia. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przed oddziaływaniem wody, przy wykorzystaniu rozmaitych technik. Wśród nich w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się bentonitowe maty. Przede wszystkim są one bardzo skuteczne, co w porównaniu z niezbyt wysokim kosztem zapewniają trwałą i wydajną ochronę. Takie maty są wytwarzane za pomocą nowatorskiej technologii igiełkowania, w jakiej warstwy takiej maty są ze sobą zespajane za pomocą małych igieł, co gwarantuje duże zespolenie i jednorodny rozkład masy bentonitowej we wnętrzu.

Takich warstw w standardowych matach jest trzy, chociaż na rynku występują też bardziej zaawansowane rozwiązania. Warstwy zewnętrzne stanowi wytrzymała i solidna geotkanina. Dysponuje ona obniżoną przepuszczalnością, a jednocześnie jest dość odporna na mechaniczne uszkodzenia. Dzięki temu w standardowych zastosowaniach nie powinno być ryzyka jakiegoś przypadkowego uszkodzenia, i tego typu rozwiązanie z powodzeniem być może stosowane. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to kupić też można maty wzmocnione dodatkową warstwą polimeru, jaki znacznie poprawia wytrzymałościowe parametry.

Między warstwami geotkaniny umieszczona jest trzecia warstwa bentonitu. Materiał ten charakteryzuje się dużą pochłanialnością wody, a w tym procesie zmienia się on w uszczelniający żel. Taki żel wnika we wszystkie szczeliny fundamentów czy murów, i chroni dzięki temu przed wnikaniem do wnętrza wody. Bentonitowe maty są często używane do izolowania obiektów przemysłowych, domów i innych budynków, można je także stosować w retencyjnych zbiornikach czy wałów przeciwpowodziowych. Jeżeli ktoś chce się czegoś więcej dowiedzieć w tym temacie, to może w oknie wyszukiwarki wpisać hasło eurobent i przeglądnąć otrzymane wyniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 9 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać