Oświetlenie ledowe – jakie ma najważniejsze wady i zalety

Jeszcze do niedawna typowe żarówki stanowiły spore obciążenie dla domowych rachunków, ze względu na ilość zużywanego prądu. Ogromnie dużo zmieniło się w chwili, w której na rynku zaczęło się pojawiać oświetlenie led, które zmieniło całkowicie podejście do sposobu, w jaki wykorzystać można żarówki. Przede wszystkim ledy energooszczędne potrzebują dużo mniejsze ilości prądu niż zwykłe żarówki szklane. Jest to nawet do kilkunastu razy mniej, więc ma ogromne przełożenie na wysokość rachunków.

W skali jednego domu czy mieszkania można oszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie, co ogólnie daje naprawdę duże oszczędności. A na nie wpływa również mocno kolejna z cech tej technologii, to znaczy długa żywotność. Typowe żarówki pracowały przez ustaloną ilość godzin, po czym po prostu się przepalały. Sporo z nich nie dożywało nawet roku, co naprawdę jest niedużo w stosunku do ledów. Tu wytwórcy gwarantują, że sprawnie one będą działać przez nawet kilkadziesiąt tysięcy, co ostatecznie przekłada się na co najmniej kilka lat stosowania w zwykłych warunkach. Co istotne, tego typu żarówki nagle się nie zużywają, tylko stopniowo się zmniejsza ich poziom wydajności, dzięki czemu nie ma ryzyka, że nagle zostanie się bez światła w domu.

Niska ilość potrzebnej do zasilania energii przekłada się też na zastosowanie praktyczne. Dawne żarówki bańkowe ze szkła bardzo mocno się nagrzewały, co przy styczności z materiałem, który się dobrze pali spowodować by nawet mogło pożar. Jeśli chodzi o ledy takiego problemu nie będzie, ponieważ praktycznie wcale nie nagrzewają się one. Dzięki temu można je bardzo wszechstronnie stosować, a inspiracji i pomysłów na to wcale nie brakuje. Dużą popularnością, oprócz klasycznych żarówek, na przykład się cieszą girlandy ogrodowe, jakie można bardzo ciekawie aranżować. Żeby poszukać tych inspiracji, to wystarczy zresztą zobaczyć co jest dostępne na rynku. Bardzo dobrym miejscem będzie na to sklep z oświetleniem led, gdzie w razie potrzeby zrobi się od razu zakupy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 1 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać