Warsztaty z robotyki – dlaczego się przydają dzieciom

Z rozmaitymi robotami każdy chyba z nas miał się kiedyś okazję spotkać. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to już na pewno w popularnych produkcjach filmowych, w których wielokrotnie to maszyny właśnie grały główne role. Świat robotów jest niezwykły i fascynujący, a co najciekawsze, dostępny obecnie dla każdego, kto ma tylko na to ochotę. Z różnymi robotami, oczywiście na swoim poziomie, mogą się już zapoznawać nawet paroletnie maluchy w przedszkolu. Już dla nich są bowiem odpowiednie zestawy, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania, jak się zachowuje normalny robot i jak się nim steruje.

Dla starszych dzieci są znacznie większe możliwości. Niejednokrotnie są bowiem organizowane różnego rodzaju warsztaty naukowe, albo w jednorazowej wersji, albo w formie dłuższego cyklu. Już te krótkie nawet umożliwiają zapoznanie się z podstawowymi regułami sterującymi działaniem tego typu urządzeń, wśród których będzie przecież i mechanika, i informatyka. Zajęcia o większej ilości spotkań już bardziej szczegółowo będą dotykać tego zagadnienia, ale też dostarczają znacznie większą wiedzę. Nawet z tym, że w pewnym momencie kursanci zaczną tworzyć własne programy, w zaawansowany sposób sterujące funkcjonowaniem robota i rzeczami, które on wykonuje. Świetnie sprawdzają się przy takiej zabawie zestawy klocków Lego, przeznaczone właśnie do takich zadań.

Poza klockami, z jakich jest składana cała konstrukcja, takie zestawy posiadają również silniki, czujniki czy układy sterujące. Przez to każdy w dowolny sposób może zrobić swojego pierwszego robota, a następnie wydawać mu różne komendy. Potencjał i możliwości tej zabawki są praktycznie nieograniczone, z tego też powodu świetnie się ona sprawdza w szerokich zastosowaniach. Obecna robotyka cały czas się rozwija, i bez przerwy też pojawiają się w niej nowe możliwości. Dlatego też warto zainteresować swoje maluchy takimi warsztatami, jeśli są gdzieś organizowane. Być może zainteresuje je to na tyle, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 5 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać