Na jakie rzeczy zwrócić uwagę podczas wyboru kompresora śrubowego

W branży pneumatyki przemysłowej są wykorzystywane różne rodzaje urządzeń. Ich dobór podyktowany jest przeważnie konkretnymi potrzebami, z takich też powodów każdorazowo przy projekcie wybiera się najkorzystniejsze rozwiązania. W dużej części przypadków świetnie się na przykład sprawdzają kompresory śrubowe, wyróżniające się wśród innych rodzajów kompresorów paroma istotnymi cechami.

Przede wszystkim ich dużą zaletą jest płynność pracy, bez niepotrzebnego pulsowania, a równocześnie pokaźny zakres możliwych do uzyskania ciśnień. Ten rodzaj kompresorów jest znany od dawna, a jego początki sięgają aż XIX wieku. Pierwsze modele były niestety mało wydajne, z tego też powodu nie zdobyły dużego zainteresowania, dopiero po kilkudziesięciu laty je poprawiono, i obecnie są chętnie wykorzystywane. Budowa takich kompresorów jest dość specyficzna, bowiem składają się z dwóch wirników działających równolegle, które mają inną prędkość obrotową i ilość zębów, i obracających się w odwrotnym kierunku. Przez to w środku będzie się wytwarzało duże ciśnienie, a sprężone powietrze przepchnięte zostaje do przewodów. Bardzo ważny w całym procesie jest olej, jaki do prawidłowego działania musi zostać rozgrzany do wysokiej temperatury. Dlatego też ten typ kompresorów nadaje się dobrze do pracy ciągłej, bez częstego włączania i wyłączania. Również dlatego, że do podgrzania oleju potrzeba w niektórych modelach nawet blisko godzinę.

Podczas wyboru takiego sprzętu należy zwrócić swoją uwagę na parę istotnych kwestii. W pierwszej kolejności istotne jest odpowiednie dostosowanie wydajności do konkretnego zastosowania. Dobrze, żeby zapewnić trochę zapasu, lecz wybranie zbyt mocnego nie będzie dobrym rozwiązaniem. Pasuje także zwrócić swoją uwagę na kwestię gwarancji i serwisu, jakie są bardzo ważne dla ciągłości pracy. Jeżeli ktoś będzie chciał kupić taki sprzęt, to powinien odwiedzić jakiś dobry sklep pneumatyczny, w jakim dostanie fachową poradę. Można to również zrobić w sieci internetowej, przykładowo pod adresem https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać