Pokazy laserowe – dlaczego cieszą się popularnością

Branża eventowa coraz częściej sięga po nowoczesne rozwiązania, a jednym z bardziej ciekawych w ostatnim czasie są pokazy laserowe. Same lasery od dawna wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia, jest więc zupełnie zrozumiałe że w pewnym momencie zaczęto ich używać również przy pokazach. Zwłaszcza że technologia ta rozwija się bardzo intensywnie, co pozwala na tworzenie jeszcze wspanialszych i niezwykłych pokazów. Przy tworzeniu laserowych pokazów wykorzystuje się specjalne projektory, o szybkim czasie reakcji.

Dzięki temu można za ich pomocą robić nie tylko statyczne wzory, lecz również mające naprawdę dużą dynamikę. Takie projektory pozwalają na wyświetlanie bardzo różnorodnych kształtów. Oczywiście normą są rozmaite płaszczyzny, wachlarze oraz tunele, ale nie ma żadnego problemu aby takim sposobem pokazać geometryczne wzory i figury. Na firmowych eventach często klienci chcieliby mieć wyświetlone logo swojej firmy, najlepiej z jakimiś dodatkowymi motywami.

Także z przygotowanie czegoś takiego nie będzie żadnych problemów, wystarczy tylko zaprogramować wszystko co potrzeba, a później przekazać do projektora. Pokaz laserowy można też zsynchronizować z muzyką, takie rozwiązanie również jest chętnie wybierane przez klientów. Otrzymują oni wówczas zachwycające widowisko, w czasie którego światło i dźwięk uzupełniają się wzajemnie, zapewniając niezwykłe wrażenia. Niektóre firmy idą jeszcze dalej z takimi pokazami, i angażują zawodowych tancerzy. Żeby to dobrze wyglądało, to należy spędzić dużo czasu na przygotowaniach i treningach, ale dla efektu końcowego warto to zrobić.

Jednak żeby rzeczywiście tego typu pokaz się udał, to potrzeba kilku rzeczy. Używane lasery posiadać muszą odpowiednią moc, a oprócz tego ich światło musi się na czymś rozproszyć. W naturalnych warunkach daje to mgła lub mżawka, ale liczenie wyłącznie na nie nie jest bezpieczne. Z tego też powodu twórcy laserowych pokazów przeważnie korzystają z generatorów dymu, co zapewni odpowiednią widoczność podczas pokazu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 3 times, 1 visits today)
Dodaj komentarz
To powinno ci się spodobać